اللهم و صلّ علی الطاهرة البتول، الزهراء ابنة الرسول، امّ الائمة الهادین ... و مستودعاً لحکمة؛ (بحارالانوار ، ص 181) اللهم صلّ علی فاطمة بنت نبیّک و زوجه ولیّک و امّ السبطین الحسن و الحسین ...؛(بحارالانوار، ج 99 ، ص 45) اللهم صل علی فاطمه و ابیها و بعلها و بنیها و سرّ المستودع فیها بعدد ما احاط به علمک
بلزتاب مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
شماره سفینه - سفینه 11
سه شنبه ، 21 شهریور 1391 ، 12:52

آن پيك نامور....
دانشمند گرامى و محقّق ارجمند جناب آقاى محمّد حسين شهرى دامت تأييداتهالسامية با سلام و تحيّت و آرزوى توفيق روزافزون شما و همهى عزيزان دستاندر تمهيد سِفر قيّم «سفينه» از درگاه حضرت بارىتعالى وصول شماره 9 و 10 اين فصلنامه را اعلام ميدارد.
مطالب سودمند و دو موضوع بسيار مهم «صحيفهى سجّاديه» و «مهدويت» كه بخشهايى از آنها مورد مطالعه قرار گرفت نشان از شيدايى و اشتياق شما به اهل البيت:دارد و به يقين ميدانم كه تحقيقاتى اينچنين خاطر مبارك قطب دايرهى امكان حضرت ولىعصر عجّلاللهتعالىفرجهالشريف را خشنود مىگرداند و سايهى لطف آنحضرت را بر سر شما و همهى شيعيان شيفتهى ظهورش را مىگستراند. با آرزوى توفيق شما

    سيّد محمّدباقر حجّتى


درسى از اخلاق

بسم الله الرّحمان الرّحيم

در شمارهى 8 فصلنامهى وزين «سفينه» در صفحهى 217 تا 219 يادداشتى تحت عنوان «نظرى بر مقاله بايستههاى پژوهشى دربارهى صحيفهى سجّاديه» درج گرديد. در حقيقت نوشتهى فوق بعضى از اطّلاعاتى بود، كه نگارنده از آن اطّلاع داشتم، وليكن حضرت حجّةالاسلام و المسلمين سيّد احمد سجادى مسؤول محترم مركز تحقيقات رايانهاى حوزهى علميهى اصفهان و نويسندهى مقالهى «بايستههاى پژوهشى دربارهى صحيفهى سجاديه» از آن مطّلع نبودند.
چند روزى از انتشار شمارهى 8 فصلنامه گذشته بود كه حضرت سجادى ذرّهپرورى نموده و با اينجانب تماس تلفنى گرفته و از نگارش يادداشت نگارنده تقدير و تشكّر نمودند. خواستم از معظّمله عذرخواهى نمايم، فرمودند: من اين مطالب را نميدانستم و بايد مردم از آن مطّلع گردند. حتّى بزرگوارى آن جناب بدانجا منتهى شد، كه فرمودند: يك دوره فرهنگنامهى 3 جلدى صحيفهـ كه به اهتمام ايشان و جمعى از محقّقين تنظيم گرديده بودـ به عنوان جايزه ارسال مىگردد. كه اين مهمّ نيز تحقّق يافت.
به ياد بعضى از صاحبقلمان افتادم كه اگر كسى در مورد نوشتهى آنان اظهارنظرى كرد، با نگارش مقالات طرف مقابل را مورد حملهى مطبوعاتى قرار داده و محيط فرهنگى جامعه را آلوده نموده و به ابتذال مىكشند.
اين سطور به عنوان الگوى رويهى نيك و ارزشمند يك محقّق والامقام قلمى گرديد، تا عبرتى براى همگان بوده و الهامبخش محقّقان ارجمند گردد.
جهرم ـ احمد باقريان


خبر و تقاضا
فصلنامهى سفينه در نظر دارد در يكى از شمارههاى آيندهى نزديك، نويسندگان و مترجمان مقالات و گزارشهاى خود را (از شمارهى اوّل به بعد) در حدّ مختصر و مفيد معرّفى كند. از اينرو، ضمن تشكر از عزيزانى كه با ارسال آثار قلمى خود به ما يارى رساندهاند، درخواست مىشود كه طىّ چند سطر، موارد ذيل را دربارهى خود بنويسند و تا يك ماه ديگر به دفتر نشريه ارسال دارند:
تاريخ و محلّ تولّد، سوابق تحصيل و تدريس و پژوهش (در حوزه يا دانشگاه يا مراكز پژوهشى)، مهمترين آثار مكتوب، مهمترين طرحها و پژوهشهاى علمى، مهمترين موقعيّتهاى اجرايى علمى، نشانها و افتخارات علمى، شركت در سمينارها و همايشها و.... راه تماس پستى و پست الكترونيك (EMail).
پس از تكميل اين مجموعه، گزارشى از آنها در قالب يك مقاله در فصلنامهى سفينه منتشر خواهد شد.
فصلنامهى سفينه
 

آخرین بروز رسانی مطلب در شنبه ، 25 آذر 1391 ، 10:26
 

خبرنامه

نــــام:

ایمیل: